Budowa hali przemysłowej

Obecnie wiele hal powstaje przy pomocy szybkich technologi. Dlatego najczęściej są one wykonane w konstrukcji stalowej. Takie obiekty wykonuje się szybko oraz sprawnie. Po wykonaniu odpowiedniego projektu w którym dobierze się materiały z których ma powstać hala można przejść do budowania. Rozpoczyna się ja od przygotowania terenu, a następnie wykonania wykopów pod stropy fundamentowe na których opierać się będą słupy, które podtrzymują całą konstrukcję hali. Słupy to najczęściej specjalne kształtowniki.

Z czego wykonuje się posadzki przemysłowe?

posadzki przemysłoweMocuje się je przy pomocy specjalnych nitów czy śrub. Gdy zamontuje się słupy montuje się do nich wiązary. Jest to konstrukcja nośnia dachu. Ze słupów jak i z wiązarów powstaje szkielet główny obiektu. Do niego montuje się rygle na ścianach, jak i belki na wiązarach. Poza tym stosuje się również stężenia, które wzmacniać będą całą konstrukcję hali. Gdy powstanie taki szkielet, to można przejść do wykonywania ścinań jak i dachu. Najczęściej są to specjalne blachy. Oczywiście w ścianach muszą zostać zamontowane bramy, które na pewno ułatwią użytkowanie w takich halach przemysłowych jak i magazynowych. Jednak to jeszcze nie koniec prac budowlanych. Kolejnymi ważnymi pracami jest wykonanie posadzki. Takie posadzki przemysłowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Posadzki betonowe są chyba najbardziej znane. Wykonuje się je bardzo szybko, a do tego są bardzo trwałe jak i wytrzymałe. Dobrym rozwiązaniem, który przyspiesza na pewno prace budowlane są posadzki samopoziomujące. Jak sama nazwa wskazuje takie posadzki same się poziomują. Jest to możliwe dzięki specjalnym materiałom, które mają własne takie właściwości. W przypadku posadzek betonowych, podczas prac robotnicy muszą ręcznie ją wyrównywać. Innym rodzajem posadzek, jakie można zastosować są posadzki żywiczne. Takie posadzki na pewno lepiej się prezentują, niż tradycyjna wylewka betonowa. Dlatego oprócz hal przemysłowych znalazły zastosowanie także jako na przykład posadzki w budynkach użyteczności publicznej czy szkołach. Także takie posadzki żywiczne stosuje się w domach jednorodzinnych. Wiadomo, że podczas użytkowania posadzki w halach, bardzo często ulega ona uszkodzeniu.

Dlatego renowacja posadzek przemysłowych jest bardzo ważną branżą na rynku. W Warszawie bez problemu znajdziemy firma, która takie renowacje wykonuje. Do tego jeśli budujemy hale przęsłową to bardzo ważne jest to, aby posiadała ona dojazdy dla samochodów ciężarowych. Dlatego nawierzchnie drogowe betonowe są bardzo ważną kwestią podczas budowy takiej hali. Takie nawierzchnie są bardzo wytrzymałe, a do tego ułatwią dojazd jak i dostęp do nowo wybudowanej hali.

Więcej w temacie można znaleźć na: http://www.posadzki-uszczelnienia.pl