Budowa domu z bali okrągłych – alternatywa dla tradycyjnego budownictwa

Budowa domu z bali nie jest w Polsce szczególnie powszechnym rozwiązaniem, niemniej warto zdawać sobie sprawę z tego, że na dzień dzisiejszych rozwiązanie to może stanowić bardzo atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnej metody budowy domów. Z czego to wynika?

Dom z bali szybko postawiony

Budowa domu z baliPo pierwsze budowa domów z bali okrągłych jest zdecydowanie krótsza niż jest to w przypadku domu murowanego. Zasadniczo czasu budowy takiego drewnianego domu szacuje się na kilka miesięcy, zwykle na mniej więcej dwa do trzech miesięcy, co jest nieporównywalnie krótszym czasem niż stawianie domu murowanego. Krótszy czas budowy sprawia, także że i koszt budowy domu w wielu wypadkach może się okazać niższy, co także nie pozostaje bez znaczenia. Niemniej krótki czas budowy to jedno, jednak terminu firm zajmujący się budowa domów w tej technologi są dość odległe, co może cały proces znacznie wydłużyć, co niestety jest sporym minusem. tak długie terminy wynikają stad, że w Polsce nie działa zbyt wiele firm które zajmują się budową domów z bali okrągłych. Niemniej nawet nieco dłuższy czas oczekiwanie na rozpoczęcie budowy jest niewielkim minusem w porównaniu z zaletami tego typu budownictwa.

Budowa domu z baliWarto pamiętać o tym, że domy z bali charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami cieplnymi, dzięki czemu ich ogrzewanie w sezonie grzewczym nie należy do wysokich. Dodatkowo w domach drewnianych panuje specyficzny mikroklimat, który uznaje się za zdrowy i korzystny dla domowników. Ponadto domy tego typu uznaje się za ekologiczne, co w dzisiejszych czasach także ma całkiem spore znaczenie. Jeśli chodzi natomiast o koszt budowy takiego domu, to jest on przede wszystkim uzależniony od wielkości domu jak i tego jaka firma będzie się budową zajmować, niemniej zwykle jest on dość porównywalny z tradycyjną budową lub też nieznacznie od niej niższa. Należy jednak wziąć pod uwagę, ze długi czas budowy domu murowanego może skutkować nagłymi zdarzeniami, a tym samym i rosnącymi kosztami, o co przy budowie domu z bali nie musimy się obawiać. Wszystko to sprawia, że budowa domu z bali okrągłych może być całkiem atrakcyjna alternatyw a dla klasycznej technologi budowlanej stosowanej w Polsce. Rozważając budowę domu z bali pamiętajmy jednak o tym, że jego stylistyka jest dość charakterystyczna a co za tym idzie nie do każdej panoramy musi on pasować.

Przede wszystkim jednak pamiętajmy o tym, że na jakość wykonania takiego domu z bali wpływ ma to jaką ekipę budowlaną wybierzemy,a co za tym idzie trzeba odpowiednio duża czasu poświecić na jej poszukiwania i do wybory podejść bardzo rozsądnie patrząc nie tylko na samą cenę budowy.