Brama rolowana – czy odpowiednia jedynie do garażu?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że rozwiązania techniczne są projektowane w taki sposób, aby móc służyć nie tylko w jednej dziedzinie. Oczywiście ogrodzenia kojarzą nam się jednoznacznie. Jednak jeśli przejdziemy już do zagadnienia bram, wtedy z całą pewnością pojawi się nam wiele możliwości.

Jakie zastosowania mogą mieć bramy rolowane?

 

Musimy sobie to dokładnie uporządkować, żeby umieć rozróżnić jaki rodzaj bramy będzie mógł służyć nam w jakim miejscu. Przeznaczenie bramy w każdym przypadku będzie opierało się dokładnie na tych samych zasadach. Jako pierwszy rodzBramy rolowaneaj bram o uniwersalnych zastosowaniu warto będzie zwrócić uwagę na bramę rolowaną. Z całą pewnością nie skojarzy się nikomu z nas z postawieniem ogrodzenia przed naszym domem. Dlatego właśnie warto umiejscowić ją w takim miejscu jak drzwi garażowe. Tak z całą pewnością będą zdawać swoją rolę w stu procentach. Brama rolowana jest naprawdę łatwa w użytkowaniu i daje duży komfort korzystanie również z garażu. Głównie będzie to związane z rozwiązaniem jakim jest zamontowanie w bramie napędu automatycznego. Dzięki niemu, wjazd do garażu nie będzie musiał być związany z wysiadaniem z samochodu. Należy również wspomnieć, że brama tego rodzaju da również gwarancję zadowalającego efektu estetycznego. Z całą pewnością właśnie na tym będzie nam również zależało. Jednak najważniejsze co dotyczy tego rodzaju bram to ich trwałość. Biorąc pod uwagę to, że są wykonane z najwyższej jakości blachy, zabezpieczonej w odpowiedni sposób powłoką cynkową i powłoką z farby, z całą pewnością będzie odporna na działanie większości warunków atmosferycznych. Jednak czy jedynie do w garażu znajdzie swoje zastosowanie? Z całą pewnością nie można również zapominać również o tym, że bramy rolowane stosowane są w przemyśle i to na naprawdę szeroką skalę. Tam funkcjonują pod wspólnym z innymi rodzajami bram określeniem, bramy przemysłowe. Jednak pod tym określeniem nie znajdziemy jedynie znanych już przez nas bram garażowych. Z całą pewnością będą to również bramy szybkobieżne. Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy jednymi i drugimi? W większości przypadków bramy szybkobieżne są obsługiwane ręcznie. Nie posiadają zainstalowanego napędu. Jednak różnica będzie polegała również na materiale z jakiego zostały wykonane. Brama szybkobieżna wykonana może być nie tylko z blachy ale i również ze wzmocnionej tworzywem sztucznym tkaniny. Dlatego właśnie bramy szybkobieżne znalazły szersze zastosowanie we wnętrzu budynków przemysłowych. Jeśli mówiliśmy już o bramach rolowanych z całą pewnością na uwagę zasługują również kraty rolowane. One również będą zasilane napędem elektrycznym. Jednak mogą stanowić zarówno dobre zabezpieczenie w środku jak i na zewnątrz. Na zewnątrz jednak powinny stanowić dodatek do innego rodzaju bramy i stanowić jedynie jej dodatkowe wzmocnienie.

Jak doskonale możemy zauważyć bramy rolowane to nie tylko bramy garażowe. Mogą one służyć nam równie dobrze jako drzwi do portu przeładunkowego w pionie dystrybucyjnym pewnego przedsiębiorstwa, jak i również do zabezpieczenia magazynu.

Więcej o tych i podobnych rozwiązaniach dowiesz się na www.systemo.eu