Brama bez napędu – modernizacja jest możliwa?

Obecnie bramy otwierane ręcznie to przeżytek. W trosce o własny czas, większość osób zwyczajnie nie widzi sensu korzystania z rozwiązania polegającego na wychodzeniu z samochodu, samodzielnym otwieraniu bramy, ponownym wsiadaniu do samochodu, wjeżdżaniu na posesję i znów na wysiadaniu w celu zamknięcia za sobą bramy.

Serwis napędów szybko działający

serwis napędów do bram To wiele czynności tak naprawdę bez żadnego znaczenia, gdy ma się alternatywę w postaci bramy automatycznej. Brama sterowana automatycznie to prawdziwa wygoda i już dawno przestała być luksusem. To standard. Niestety jeżeli robiliśmy ogrodzenie posesji kilkanaście lat temu, kiedy nie marzyło nam się jeszcze automatyczne otwieranie bramy, możemy mieć problem. Czy jednak aby na pewno czeka nas tylko zakup nowej bramy, z napędem? Jeśli mamy na to fundusze, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie. Jednak jeśli koszty zakupu nowej bramy są dla nas zbyt wysokie, to jeszcze nie znaczy, że automatyczna brama będzie dla nas jedynie marzeniem. Upewnijmy się najpierw, czy obecna brama wjazdowa może być wyposażona w napęd automatyczny – czasami wystarczy domontowanie do takiej bramy systemu napędowego, a już możemy cieszyć się sprawnym, automatycznym działaniem.

serwis napędów do bram Oczywiście tylko wtedy, kiedy do bramy zostanie doprowadzona energia elektryczna – tutaj musimy zatrudnić doświadczonego elektryka, który wykona wszystkie prace. Montaż samego napędu nie jest już trudny, jednak i tutaj lepiej zaufać profesjonalistom. Z pewnością osoby, które na co dzień wykonują serwis napędów do bram, szybko i skutecznie zamontują nasz napęd. Do nas będzie należał jedynie zakup systemu automatycznego. Pamiętajmy, że siłowniki powinny być idealnie dopasowane do rozmiaru bramy oraz do ciężaru skrzydła (lub skrzydeł w przypadku bramy otwieranej skrzydłowo). Istotne jest też to, w jaki sposób brama jest osadzona na słupkach. Kupując właściwie dopasowany napęd, będziemy mieć pewność, że przez długi czas będzie działał bezawaryjnie. Oczywiście urządzenia nie zawsze są niezawodne, ale kupując produkty wysokiej jakości możemy liczyć na lepszą trwałość niż w przypadku urządzeń od niesprawdzonych producentów. Czasami jednak może się okazać, że do naszej bramy nie pasuje żaden napęd lub też jej model jest na tyle specyficzny, że siłowniki będą prawie tak kosztowne jak nowa brama.

Wtedy nie ma potrzeby na siłę modernizować systemu ogrodzeniowego naszej posesji, skoro zakup nowej automatycznej bramy nie będzie o wiele droższy. Jak widać, możliwości mamy naprawdę dużo, z pewnością wybierzemy rozwiązanie odpowiednie do własnych potrzeb.