Bezpieczeństwo elementów balustrad

Styl nowoczesny sprzyja interesującym pomysłom i nowatorskim rozwiązaniom konstrukcyjnym. Jednym z takich miejsc, gdzie można wprowadzić interesujące rozwiązania, które znajdą swój wyraz w stylu nowoczesnym jest między innymi balkon, bądź też taras.

Solidne elementy ze stali

balustrada balkonowaMiejsca te są niesamowicie widoczne, tak więc jeśli założeniem jest nadanie wyjątkowego stylu mieszkaniu oraz jednoczesne sprezentowanie przede wszystkim pięknego i atrakcyjnego balkonu, to warto jest zastanowić się nad balustradami, których budowa oparta jest na stali nierdzewnej. Niemniej jednak, bardzo szybko może pojawić się pytanie – czy takie balustrady są definitywnie bezpieczne? Rozpatrując budowę balkonu czy też tarasu często można zastanawiać się nad elementami wykończenia, które skutecznie podkreślą wizję mieszkania. Często w stylu nowoczesnym można spotkać elementy balustrad ze stali nierdzewnej na balkon, czy też taras. Jak jednak wiadomo – niektóre rozwiązania techniczne i architektoniczne w kontekście tych balustrad mogą stwarzać potencjalnie niebezpieczne sytuacje, szczególnie biorąc pod uwagę dzieci. Faktem jest to, że stal jest materiałem, który potrafi być niezwykle interesujący i wręcz kipi od niego hasłem „nowoczesność”.

balustrada ze stali nierdzewnejNiemniej jednak, wiele projektów balustrad przewiduje balustrady poziome, które oparte są na wielu rurach poziomych połączonych ze sobą. To natomiast prowadzi do tego, że taka balustrada zaczyna przypominać naprawdę szeroką drabinę. Zakładając brak dzieci w bliskiej obecności takiej balustrady można zaryzykować stwierdzenie, że jest to świetne rozwiązanie. Z drugiej jednak strony, jeśli dzieci będą miały bardzo dużą styczność z nimi, to balustrady stalowe i ich elementy mogą stanowić potencjalne zagrożenie, szczególnie jeśli znajdują się one na wysokim piętrze w bloku. Dziećmi kieruje niezmierzona ciekawość i nie można wykluczać ryzyka tego, że podczas odrobiny nieuwagi zacznie się ono wspinać po takiej balustradzie, gdyż po prostu nie będzie rozumiało zagrożenia jakie z tego wynika.

Posiadając elementy balustrad ze stali nierdzewnej na balkonie trzeba być niesamowicie ostrożnym przy jednoczesnym posiadaniu dziecka. Niemniej jednak, poza tym jednym przypadkiem, balustrady stalowe same w sobie nie stwarzają niebezpieczeństwa. Często są one przedmiotami, które są zaokrąglone i tym samym nie pozostawiają ostrych kantów, które mogą powodować uszczerbek na zdrowiu. Ponadto również warto jest pamiętać, że sama stal jest materiałem wytrzymałym, a z racji swojej nierdzewności, nie ulega ona tak prędkiej degradacji.