Aranżacje dobrego projektanta wnętrz

Każdemu świeżo upieczonemu małżeństwu marzy się nie tylko piękne i stylowe mieszkanie, ale także przytulne. Gdy pojawią się dzieci, wrażenie przytulności będzie naprawdę ważne. Jeżeli więc chcemy uzyskać w mieszkaniu atmosferę rodzinności, możemy zdecydować się na profesjonalną aranżację prowadzoną przez dobrego projektanta wnętrz.

Fachowe projektowanie wnętrz mieszkań

dobry projektant wnętrzW projektowaniu mieszkań dużą uwagę zwraca on na dobór odpowiednich materiałów. W przypadku mieszkania przytulnego, rodzinnego, powinniśmy unikać tych materiałów, które są surowe i zimne – a więc styl nowoczesny z przewagą szkła i metalu nie sprawdzi się dobrze w naszym przypadku. Natomiast doskonałym sposobem jest wybór drewna. Mogą to być nie tylko drewniane panele podłogowe, chociaż jest to najczęstsze rozwiązanie, które cenią sobie klienci projektanta wnętrz. Równie dobrze możemy postawić na skromny drewniany akcent, pokrywając fragment ściany drewnianą boazerią. Nada to wnętrzu niepowtarzalnego klimatu, to dobra opcja na przykład do sypialni, jeśli nie chcemy, by była ona nijaka. Dobry projektant wnętrz świetnie zna się także na zestawieniach kolorystycznych. Wie, które barwy się ze sobą gryzą, a które stanowią piękny kontrast.

dobry projektant wnętrzDzięki temu może wybrać odpowiednie kolory, które sprawią, że wnętrze będzie prezentować się naprawdę przytulnie. Oczywiście kolorystyka ma duże znaczenie, ale wiele w efekcie końcowym zależy od mebli. W salonie oczywiście zdecydujemy się na komplet wypoczynkowy, złożony z kanapy lub sofy oraz z foteli. Istotnym jest rodzaj materiału zastosowanego do ich obicia. Każdy projektant wnętrz zwróci uwagę na to, aby był on miękki i przyjemny w dotyku, a kolorystycznie musi pasować do barwy ścian. Drugim ważnym elementem w przytulnym salonie jest według projektanta wnętrz stolik kawowy. Może być on drewniany, na nim warto położyć koronkową serwetę czy wazon z bukietem kwiatów. Będzie to robić naprawdę dobre wrażenie. Jeśli chodzi o wspomnianą wcześniej sypialnię, nie warto jej przytłaczać meblami. Ważne są tylko te niezbędne – a więc łóżko oraz szafka nocna. Jeżeli nie mamy oddzielnego pomieszczenia przeznaczonego na garderobę, w sypialni powinna znaleźć się także szafa na ubrania.

Wszystko powinno być odpowiednio do siebie dopasowane, najlepiej postawić na jasne barwy mebli, gdyż nie przytłaczają wnętrza tak jak ciemne. W ostatnim kroku projektant postara się dobrać odpowiednie dodatki, które podkreślą charakter wnętrza. Nie może zapomnieć też o oświetleniu, ponieważ za jego pomocą można tworzyć określony nastrój w pomieszczeniu.