Aranżacja wnętrz – wygląd czy użytkowość?

Przyglądając się wielu nowoczesnym meblom można dojść do wniosku, że dobrze wyglądają one na stronie katalogu wnętrzarskiego i ich projekt jest bardzo ciekawy, jednak mało praktyczny. Krzesło ma służyć do siedzenia, a lampa ma dawać dużo światła, a nie jedynie ciekawie się prezentować.

Aranżacja wnętrz i jasne kolory

aranżacja wnętrz Z drugiej strony wygląd mebli też ma znaczenie, a staromodna stylistyka i przestarzałe pomysły, mimo iż są praktyczne to nie znajdą nabywców. Na co powinniśmy zatem postawić? Czy liczy się bardziej wygląd czy bardziej użytkowość? Jakie oba rozwiązania mają swoje wady i zalety? Czy można połączyć te dwa rozwiązania. Z pewnością aranżacja przytulnych wnętrz w Lublinie będzie zakładała wykorzystanie jasnych, ciepłych kolorów, drewnianych mebli, naturalnych roślin i osobistych dodatków, takich jak zdjęcia w ramkach, czy pamiątki przywiezione z podróży. Takie wnętrza stawiają na wygodę. Kanapa ma być duża i miękka, tak by zmieściła się na niej cała rodzina. Stół w jadalni najlepszy będzie rozkładany, co się przyda jak cała rodzina przyjdzie na świąteczny posiłek. Dywan powinien być miękki, by chętnie na nim bawiły się dzieci i by był przyjemny w dotyku. Oświetlenie będzie wykorzystywało wiszące lampy i ciepłe w odcieniu światło żarówki. Całość takiego wnętrza ma wyglądać rodzinnie, przytulnie, ciepło. Jest to wnętrze idealne do odpoczynku i spotkań rodzinnych.

aranżacja wnętrz Spodoba się szczególnie tradycjonalistom. Jednak nie jest to wnętrze modne ani stylowe. Z pewnością nie znalazłoby się na okładce żadnego magazynu wnętrzarskiego. Jednym to nie będzie przeszkadzało, bo wygodnie im się mieszka, inni chcą mieć jednak coś ładnego we wnętrzu. Przejdźmy zatem do wnętrz nowoczesnych. Wykorzystują one często metal i szkło, czasem przypominają biurowce czy gabinetu biznesowe. Ich wyposażenie można kupić u znanych projektantów, a całość jest bardzo designerska. Takie meble bywają bardzo drogie, ale za nazwisko projektanta i jakość trzeba płacić. Opcja estetyczna jest zatem droższa do zrealizowania, niż użytkowa. Takie meble często są bardzo określane i dekoracyjne same w sobie, więc należy uważać z ich zestawianiem i dobieraniem artykułów ozdobnych do wnętrz. Lepiej jest postawić na minimalizm i małą ilość wyposażenia, bo dzięki temu pokój nie będzie przeładowany i zagracony. Opcja ta często zakłada nie tak wygodne czy praktyczne meble, jednak będzie wyglądać nowocześnie i stylowo.

Sprawdzi się taka opcja dla singli czy par, ale już mniej dla rodzin z dziećmi i osób starszych, które stawiają na wygodę. Zatem zanim wybierzemy między estetyką a użytkowością warto jest się zastanowić nad przyszłością, czy za parę lat takie wnętrze nadal będzie nam się podobało.