Aranżacja przytulnego wnętrza

Dom to miejsce wypoczynku, snu, rodzinnych spotkań, czasem także miejsce pracy. Nic więc dziwnego, że każdy marzy o tym, by jego dom był przytulnie urządzony. We wnętrzu nieciekawym, brzydkim, źle urządzonym na pewno nikt nie będzie przebywał z przyjemnością. Jednak jak zaplanować taką aranżację? Jak sprawić, by wnętrze było przytulne, ładne, ale nie traciło na swojej funkcjonalności?

Ustawienie mebli we wnętrzu

aranżacja wnętrzNa pewno warto jest postawić na jasne kolory. Przede wszystkim beże, żółcienie, czy pastele to kolory optymistyczne, wprawiające w dobry nastrój. Optycznie powiększają pomieszczenie, przez co nadają się nawet do małych pokoi. Poza tym łatwiej jest do nich dobrać meble, niż np. do pokojów utrzymanych w czerni, czerwieni, czy granacie. Jasne kolory są idealne do stylu minimalistycznego, skandynawskiego. One są właśnie często polecane jako te, które nadają wnętrzu przytulności. Co je wyróżnia? Poza jasnymi kolorami jest to wykorzystanie prostych mebli z drewna, jak i tapicerowanych. Zamiast nowoczesnych, designerskich stołów czy kanap o fantazyjnych kształtach stawia się tu na prostotę, elegancję, lekkie formy. Meble mają być przede wszystkim funkcjonalne, choć oczywiście muszą ładnie wyglądać. Warto kupować tylko niezbędne wyposażenie wnętrz i zrezygnować z rzadko używanych mebli, takich jak pufy, półki, czy wielkie meblościanki.

aranżacja wnętrzWarto natomiast dodać do wnętrza nieco drobnych dodatków, które będą ładne i praktyczne. Są do na przykład dywaniki pod stolik kawowy (dzięki temu podłoga pod nimi nie będzie się rysowała), koce i narzuty (idealne na okres jesienno-zimowy), czy też dodatkowe małe lampki (tworzące nastrojową atmosferę, kiedy nie chcemy używać światła głównego). To małe i raczej taniej rzeczy, które znacząco wpłyną na ogólną ocenę wnętrza. Przytulna aranżacja wnętrz w Bydgoszczy powinna też zakładać ustawienie mebli. Często wydaje się nam że pomieszczenie jest puste lub wręcz przeciwnie – jest zagracone. A wystrczy przestawić kanapę z głównej ściany do rogu, szafkę zamienić ze stolikiem pod telewizor i od razu pomieszczenie wygląda zupełnie inaczej. Można szybko i łatwo przygotować przytulną aranżację wnętrza.

Wystarczy postawić na minimum mebli, jasne kolory i przydatne dodatki. W takim wnętrzu na pewno wszyscy domownicy będą chętnie przebywali i odpoczywali po ciężkim dniu. Jeśli samodzielnie nie potrafimy stworzyć takiej aranżacji to zawsze można liczyć na pomoc projektanta wnętrz. On z pewnością nam doradzi, podpowie i zaproponuje korzystne rozwiązania wnętrzarskie.